Lniane sukienki. Którą wybrać?

Dzisiaj będzie wpis o naszych lnianych sukienkach: Ceglanej – to ta czerwona – oraz Bałtyckiej – w modrym odcieniu. Obie sukienki mamy w dwóch długościach maxi i midi (do połowy łydki). Do jakiej figury pasują najbardziej? Czy to są sukienki codzienne czy na specjalne wyjścia? Czy mocno się gniotą? Te pytania najczęściej pojawiają się na targach.

Krój
Zauważyłam, że na targach sukienki zwracają uwagę kolorem z lekką obawą o długość. Te sukienki mają nietypowy krój. Kiedy wiszą nie robią takiego wrażenia jak wtedy gdy się je przymierzy. Osoby nieoswojone z taką długością są zachwycone sposobem w jaki podkreśla ona sylwetkę. Ceglana i Bałtycka są skonstruowane tak, aby podkreślać nasze kobiece atuty. Sukienka jest taliowana, a pod linią talii mamy dodatkowy element – karczek. Sprawia on, że w okolicach bioder kumuluje się mniej materiału, przez co mamy efekt wysmuklenia sylwetki.
Sukienki z założenia nie są obcisłe, nie maja przylegać mocno do ciała. Len potrzebuje swobody. Krój sukienek doskonale współgra z kobiecymi kształtami.

Długość
Midi czy maxi? Na która się zdecydować? Sama długość zależy od naszych upodobań. Osobiście jestem zwolenniczką długości midi. To taki kompromis w długościach. Najlepiej zmierzyć obie wersje i zdecydować która lepiej do nas pasuje. Sukienki są uniwersalne, sprawdzą się podczas wielu okazji. Z trampkami na co dzień, a z obcasami i dodatkami na wyjątkowe okazje.

Czy sukienka się gniecie?
Tak. Jest to len, tkanina ta nie ma sprężystego włókna, jest podatna na zagniecenia. Ale każdy miłośnik tej wyjątkowej tkaniny wie, że to jej urok! Porównując sukienki pod katem intensywności zagnieceń, to czerwona (100% len) będzie bardziej podatna niż niebieska, która ma w składzie 55% wiskozy. Materiał Bałtyckiej jest bardziej mięsisty niż Ceglanej, która jest lżejsza i bardziej zwiewna.
Jeśli macie dodatkowe pytania, o czymś zapomniałam wspomnieć, coś powinnam rozwinąć, piszcie. Jestem tu po to, aby Wam pomóc w decyzji.

I królowe tego odcinka – sukienka lniana Ceglana oraz Bałtycka.
A o właściwościach lnu przeczytacie tutaj.
w górę