Miło Cię widzieć w świecie Kiecy

Przez ostatnie kilka lat regularnie bywałam w Norwegii. Przejechałam cały ten kraj na rowerze. Miałam też okazję przez jakiś czas w nim pomieszkać. To właśnie Norwegia zainspirowała mnie do tworzenia, z szacunkiem
dla naszej planety.

Codziennie podpatrywałam jakie stosuje się tam rozwiązania, aby jak najmniej śmiecić i wykorzystywać, rzeczy, które normalnie trafiłyby do kosza. Czyli jak żyć w harmonii z otaczającą nas naturą. Chciałabym jak najwięcej północnych rozwiązań zobaczyć w Polsce.

W Kiecy staram się wdrażać niektóre z nich we własnym zakresie. Materiałów nie zamawiam specjalnie. Wykorzystuję te, które zostały po większych produkcjach. Nigdy nie wiem jaki odcień tkaniny będzie zgodny z moją wizją i ile go będzie na stanie, dlatego nie mam przewidzianych dokładnych ilości odszywanych rzeczy.

Nie wprowadzam sezonowych kolekcji, w Kiecy kieruję się inspiracją regionem.

Linia Len

Len to wielka miłość Kiecy. Jest najlepszym materiałem na lato! Naturalny, ma właściwości higroskopijne, doskonały dla wrażliwej skóry. Do tego bardzo wytrzymały – nie trzeba się martwić zaciągnięciami.

W linii lnianej każda rzecz nawiązuje do danego regionu. Jestem Gdańszczanką, dlatego pierwszą inspiracją jest Pomorskie. Nawiązanie do regionu jest widoczne w kolorach i nazwach.

Kolekcje są limitowane, a wzory ręcznie malowane.

Linia Zero Waste

Zero Waste jest linią wyjątkową i bardzo mi bliską. Co ciekawe pomysł na nią zrodził się podczas lockdownu. Kiedy wszyscy siedzieliśmy w domach, szyłam i malowałam to, co miałam pod ręką.

Większość ubrań w Zero Waste to unikaty – każda rzecz jest wyjątkowa i ma swoją historię. Całą linię zdominowały bluzy:

– szyte z połączenia różnych materiałów, zgodnie z zasadą, że nic się nie zmarnuje.

– jednokolorowe, zdobione ręcznie malowanym wzorem.

– reuse, co oznacza, że bluza jest pozyskana z drugiej ręki i naniesiony jest na niej ręcznie autorski wzór Kiecy.

Wybierz swoją linię i pozostań w przyjaźni z Ziemią. Jedną ją mamy:)

Linia Torba

Linię Torba tworzą wyłącznie torby szyte z wyjątkowego materiału – washpapy! 

Jest to papier zaimpregnowany lateksem. Papier jest trwały, można go prać. Jest wyjątkowo lekki. Faktura materiału wygląda jak skóra, ale w odróżnieniu od niej jest ekologiczna.

Każda torba ma podszewkę, którą można w każdej chwili wyjąć. Podszewka posiada kieszonkę oraz karabińczyk.

Nasze torby są dodatkowo malowane, co sprawia, że każda torba jest inna, unikatowa! Projekty powstają w pracowni Kiecy lub tworzone są na specjalne zamówienie.

w górę